Sprowadzanie auta z USA IAAI – na czym polega?

Sprowadzanie auta z USA jest bardzo opłacalne nawet wtedy, jak weźmie się pod uwagę dodatkowe opłaty. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym są auta z USA IAAI i jak przebiega import pojazdów na rynku amerykańskim.

O czym należy pamiętać?

Osoby, które chcą sprowadzić nowe auto z USA powinny w pierwszej kolejności zapoznać się z wszystkimi kosztami. Tylko w ten sposób będzie można szybko przekalkulować, czy dana inwestycja jest w rzeczywistości opłacalna. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że za samochód z USA płaci się niestety nieco więcej niż jego rzeczywista wartość. Zapłacić należy nie tylko za wieloetapowy transport naszego auta, ale również za odprawę celną, która uwzględnia akcyzę, cło i podatek VAT.

Nie można zapominać również o prowizjach dla banku i domu aukcyjnego. W niektórych sytuacjach niezbędne są również koszty związane bezpośrednio z przeróbką auta tak, aby idealnie dostosować go do europejskich norm.

Na szczęście pomimo tak wielu dodatkowych opłat, w wielu przypadkach ściąganie auta z USA jest w dalszym ciągu bardzo opłacalne.

Jakie samochody warto sprowadzić z USA?

W dzisiejszych czasach ze względów ekonomicznych najbardziej opłaca się sprowadzać z USA samochody zabytkowe. Mowa tutaj oczywiście o autach, które liczą co najmniej 30 lat. Wynika to oczywiście z tego, że za zabytkowe auta nie trzeba płacić cła i akcyzy. Sprowadzając 30 letnie samochody zabytkowe zapłacimy również mniejszy podatek VAT.

Akcyzy nie płaci się również za samochody elektryczne, które w USA cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Najwięcej można zaoszczędzić jednak na samochodach luksusowych z tzw. “wyższej półki”, które na rynku europejskim są bardzo drogie. Dla wielu osób okazją na spore oszczędności, mogą okazać się również pojazdy uszkodzone i powypadkowe. W tym konkretnym przypadku należy zachować jednak dużą ostrożność.

IAAI od A do Z

IAAI (ang. Insurance Auto Auctions Import) – to rzetelna i godna polecenia firma, która od wielu lat specjalizuje się w licytacji samochodów na rynku amerykańskim. IAAI ma w swojej ofercie nie tylko samochody osobowe, ale również ciężarówki i motocykle. Na aukcjach IAAI można licytować w pełni sprawne, uszkodzone, powypadkowe i te auta, które wymagają niewielkich napraw.

IAAI współpracuje wyłącznie z rzetelnymi sprzedawcami, dlatego też ryzyko wylicytowania auta niezgodnego z opisem z ogłoszenia jest nie wielkie. Największą zaletą IAAI jest szeroka i różnorodna oferta. W przeciągu jednego tygodnia odbywa się około 70 000 aukcji, dzięki czemu istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy swoje wymarzone auto.

Auta z USA IAAI – kto może skorzystać z licytacji?

IAAI jest doskonałym wyborem nie tylko dla klientów prywatnych, ale również dla firm. Mowa tutaj przede wszystkim o profesjonalnych dealerach samochodów, którzy dobrze orientują się na rynku motoryzacyjnym. Aby móc swobodnie przeglądać ofert należy zarejestrować bezpłatne konto na głównej stronie IAAI. Licytacja odbywa się zawsze za pośrednictwem stosownej firmy aukcyjnej.

Osoby, które są zainteresowane wybraną aukcją zobowiązani są nie tylko do podania maksymalnej kwoty, którą są skłonni zapłacić za dane auto, ale również muszą zabezpieczyć transakcję poprzez wpłacanie vadium. Warto wspomnieć również i o tym, że IAAI umożliwia swoim klientom korzystanie z fachowej pomocy doświadczonych brokerów. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że po wygraniu aukcji nie będziemy musieli martwić się wszystkimi formalnościami.

Czy warto?

Dzięki IAAI sprowadzanie auta z USA wcale nie jest tak trudnym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Z praktycznego punktu widzenia jedyną wadą jest to, że nie można na własne oczy obejrzeć kupowanego auta. Aby uniknąć rozczarowań warto więc korzystać z usług sprawdzonych portali aukcyjnych. Jak wspomniano powyżej najwygodniejszym rozwiązaniem jest oczywiście zlecenie całej operacji rzetelnej firmie pośredniczącej. W dużej mierze to właśnie dzięki niej można zaoszczędzić sporo cennego czasu, pieniędzy i nerwów.