Ile trwa transport auta z USA do Polski?

Transport pojazdu wylicytowanego na aukcji w USA lub Kanadzie jest procesem dosyć złożonym. W tym wpisie postaramy się w sposób przejrzysty objaśnić całą procedurę.

Po udanej licytacji jesteśmy zobligowani do wysłania przelewu za auto i opłaty aukcyjne. W zależności od banku przekaziciela, taka płatność jest transferowana średnio od 4 godzin do nawet kilku dni w przypadku małych banków spółdzielczych.

Po zaksięgowaniu się środków na koncie bankowym domu aukcyjnego lub dealera auto zostaje zwolnione i możemy umówić transport pojazdu co zajmuje kolejny dzień lub dwa. W tym czasie przenoszony jest tytuł własności co zajmuje od kilku dni do nawet kilku tygodni. Bez tzw. Title nie możemy wyeksportować pojazdu z USA.

Ile czasu trzeba czekać na załadunek pojazdu do kontenerowca?

Auto z wydanym Title czeka załadunek do kontenera, a finalnie ląduje na pokładzie kontenerowca. Nie zawsze znajdzie się wolne miejsce na statku i czasem trwa kilkanaście dni aż będziemy mogli załadować nasz kontener na jednostkę zmierzającą do interesującego nas portu docelowego (najczęściej jest to Bremerhaven).

Sam transport morski zajmuje najczęściej od 14 do 30 dni.

Po dopłynięciu statku do portu rozładowanie ładunku zajmuje średnio ok 2-3 dni. Po zdjęciu kontenera z pokładu trafia on do agencji celnej gdzie przeprowadzana jest odprawa.

Najczęściej czynność ta zajmuje 5-10 dni ( w zależności od kolejki) ale w skrajnych przypadkach może się przedłużyć. Oclony pojazd zabierany jest z portu i transportowany do klienta docelowego. Ten ostatni etap zajmuje średnio ok 7 dni roboczych.

Podsumowując, czas transportu samochodu z USA do Polski wynosi najczęściej około 6-8 tygodni lecz w szczególnych przypadkach może ulec przedłużeniu.

Kupimy i przetransportujemy Twoje auto z USA i Kanady
Przejdź do kontaktu i już teraz zamów import samochodu.

Współpracujemy z wiodącymi firmami transportowymi z USA oraz Kanady dzięki czemu auta naszych Klientów w sposób błyskawiczny docierają do magazynów załadunkowych w portach.

Pojazdy wysyłamy z większości portów na terenie Ameryki Północnej, co pozwala naszym Klientom w znacznym stopniu zaoszczędzić na kosztach transportu kołowego.

transport samochodów z USA do Polski

transport aut ze Stanów

4.7/5 - (22 votes)

KONTAKT Z NAMI

Zapraszamy Państwa do kontaktu:

Tel. 514 000 333 Marcin (licytacje, import, procedury celne)
Tel. 514 000 444 Konrad (licytacje, import)
Tel. 514 000 555 Jakub (licytacje, import)
Tel. 515 000 333 Daria (faktury, przelewy do USA)
Tel. 511 990 309 Adrian (naprawy pojazdów)

Mail: biuro@usaimport.pl
Przed przyjazdem prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu umówienia spotkania.

Adres:
Usaimport.pl
ul. Elektronowa 2 lok. 113
03-219 Warszawa

 

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek 8:00 – 18:00
Sobota 11:00 – 14:00

 

Dane rejestrowe:
Usaimport.pl
ul. Góralska 3 /46, 01-112 Warszawa
NIP 1251617968

© 2018 Wszystkie Prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Warszawa