Wielu jest zdania, że kupno uszkodzonego samochodu z USA to przedsięwzięcie nie tylko trudne, ale też ryzykowne. Nic bardziej mylnego. Od lat sprowadzamy auta powypadkowe, których ceny, nawet po doliczeniu kosztów naprawy, są bardzo atrakcyjne. Oszczędność wynosi od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Auta rozbite czy nieuszkodzone – co się bardziej opłaca sprowadzić?

Każdy, kogo interesuje import samochodu z Ameryki zadaje sobie pytanie: czy lepiej kupić rozbite auto sprowadzone, czy też nieuszkodzone?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna – Stany Zjednoczone oferują bardzo szeroki wybór pojazdów, a samochody uszkodzone z USA mogą być w bardzo różnym stanie.

Na początku trzeba możliwie dokładnie zapoznać się z historią pojazdu, aby nie trafić na egzemplarz, który ma niejasną przeszłość lub naprawa jest mało opłacalna. Naszym Klientom pomagamy wybrać właściwy pojazd bazując na posiadanym doświadczeniu w naprawach powypadkowych samochodów ze Stanów Zjednoczonych.

Do potencjalnie problematycznych (lecz nie w każdym przypadku) należą między innymi uszkodzone pojazdy po zalaniu – mogą w nich zdarzać się problemy z elektroniką. Auta z uszkodzeniami powstałymi w skutek kolizji są w 99 % przypadków warte zainteresowania, gdyż na nich potencjalny zysk jest największy.Warto także czytać opinie na temat podmiotu wystawiającego dany samochód na licytację, aby kupować jedynie z pewnych źródeł i zmniejszyć ryzyko trafienia na ryzykowny egzemplarz.

Znając stan pojazdu, należy dokładnie ocenić koszty, jakie trzeba będzie ponieść w związku z jego naprawą. Dopiero wtedy okaże się – czy bardziej opłacalne są powypadkowe auta z USA, czy też nieuszkodzone.

Jakie są koszty sprowadzenia auta powypadkowego z USA?

Samochody powypadkowe w USA są tanie a proces importu wcale nie jest drogi. Należy pamiętać o tym, że sprowadzając uszkodzone auta osobowe z Ameryki musimy ponieść pewne koszty sprowadzenia auta z USA: między innymi VAT, cło, akcyzę, a także koszty rejestracji pojazdu.

Oczywiście oprócz tego należy również uwzględnić koszty samej naprawy oraz przeróbek pojazdu, które przy nowoczesnych autach są względnie tanie i wynoszą najczęściej w przedziale od 500 do 1500 zł.

Jakie marki rozbitych samochodów amerykańskich importujemy do Polski?

Marki, jakie najczęściej sprowadzamy, to: BMW, Audi, Mercedes, Ford, Dodge, Subaru, Volvo, Infiniti, Porshe, Chevrolet, Jeep i inne.