Czy opłaca się importować stare auta zabytkowe z USA?

Stany Zjednoczone to prawdziwy raj dla amatorów pojazdów zabytkowych i kolekcjonerskich.Po pierwsze z powodu mnogości ofert na tamtejszym rynku, a po drugie z racji bardzo sprzyjającej pogody w południowych stanach. Kupując auto z Californi, Arizony lub Texasu możemy być pewni, iż mimo sędziwego wieku samochodu nie będzie na nim grama rdzy.

Jaki jest stan techniczny starych aut w Stanach Zjednoczonych?

Ilość dostępnych ofert powoduje, że ceny klasycznych i zabytkowych aut amerykańskich nie są wygórowane, a ich stan jest na ogół wzorowy.W USA możemy wybierać w klasykach typowo amerykańskich jak:
  • Ford Mustang
  • Chevrolet Camaro oraz Corvette
  • Różne modele Cadillaców.
Nie brakuje tam również aut z europejskim rodowodem jak BMW/Alpina, Mercedesy, Jaguary, Volvo lub aut Japońskich – Datsun/Nissan, Toyota.

Zrób biznes na klasykach!

Tego typu pojazdy stanowią doskonałą okazję do inwestycji, gdyż wzorowo odrestaurowany klasyk można sprzedać w Europie z dużym zyskiem.Sprowadzając samochód kolekcjonerski lub zabytkowy z Ameryki nie zapłacimy cła ani akcyzy, a preferencyjny VAT wyniesie tylko 8%.Zobacz ceny importu aut z USA: https://usaimport.pl/koszt-sprowadzenia-auta-z-usa/