Pytania dotyczące zakupu i sprowadzenia auta z USA

Dlaczego warto importować auta z USA?

Auta z USA są zwykle lepiej wyposażone od tych oferowanych na rynku europejskim. Dodatkowym atutem jest przejrzystość historii którą to możemy sprawdzić w bazach typu Carfax czy Epic Vin (którego jesteśmy partnerem na Polskę). Auta europejskie takich baz nie posiadają. Na rynku amerykańskim dostępny jest też dużo szerszy wachlarz pojazdów które nie są dostępne w Europie w związku z restrykcjami ekologicznymi .

Dlaczego warto importować auta uszkodzone?

Podstawowym plusem zakupu auta uszkodzonego jest jego niska cena oraz możliwość naprawy zgodnie ze sztuką w naszym lub wybranym przez klienta warsztacie. Takie auto po przeprowadzonej naprawie będzie znacznie tańsze niż podobne – oferowane do sprzedaży w Europie. Oszczędności sięgają 20-40 % a niekiedy nawet więcej. Nawet jeśli oszczędność przy konkretnym zakupie nie będzie jest tak znaczna, to naprawa „dla siebie” daje komfort użytkowania i poczucie bezpieczeństwa poruszania się pojazdem po drogach. Niestety często tzw. handlarze naprawiają auta bardzo niedbale co może rodzić późniejsze problemy w użytkowaniu. Samodzielnie wybrane i naprawione pozwoli uniknąć takich problemów.

Jaka jest oszczędność w stosunku do aut oferowanych w Europie?

W zależności od konkretnego zakupu oszczędność wacha się najczęściej od 20 do 40 % co – szczególnie przy droższych autach – przekłada się na znaczne kwoty.

Co to jest Salvage Title?

Salvage title to tytuł auta uszkodzonego. Większość aut które brały udział w kolizji dostaje taki wpis w dokumentach który już zawsze będzie widoczny w bazie DMV. Takie auta możemy kupić w niskiej cenie i sprowadzić do Europy gdzie po naprawie odzyskają pełną sprawność.

Ile kosztuje udział w aukcji i jakie są prowizje za zakup auta?

Nie pobieramy żadnych opłat za udział w aukcji. Dopiero po skutecznym zakupie z wcześniej wpłaconej kaucji pobieramy jednorazowo prowizję. Tabela prowizji dostępna jest poniżej:

Jakie są dodatkowe opłaty oprócz kwoty zakupu?

Zakup na aukcji oraz import do Europy wiąże się z kilkoma dodatkowymi opłatami. Do kwoty zakupu auta naliczana jest przed dom aukcyjny prowizja która uzależniona jest od kwoty zakupu auta – najczęściej jest to zakres 500-1500 USD. Im większa kwota finalna tym wyższa prowizja domu aukcyjnego. Do tego dochodzi opłata za przerejestrowanie oraz wysyłka dokumentów jednak są to już kwoty symboliczne. Dodać musimy też koszt transportu kołowego oraz frachtu do Europy. Koszt ten zależy od lokalizacji i najczęściej wacha się w zakresie ok 1300-1800 USD. W przypadku aut kupowanych na zachodzie i transportowanych z portów na zachodnim wybrzeżu może być to nawet ok. 2500 USD. Po dostarczeniu auta do portu następuje odprawa celna czyli naliczenie cła i podatku vat (w przypadku odprawy na osobę prywatną) od deklarowanej faktury. W przypadku odprawy fiskalnej (na firmę) płacimy tu tylko cło a vat naliczany jest w Polsce.

Jakie jest ryzyko związane z zakupem auta?

Minimalizujemy ryzyko związane z zakupem poprzez dokładne sprawdzenie każdego auta pod kątem historii oraz poprawności dokumentacji. Kilkunastoletnie doświadczenie w branży importu pozwala nam już na pierwszy rzut oka ocenić dany pojazd. W związku z faktem, iż współpracujemy z doświadczonymi przewoźnikami i magazynami ryzyko uszkodzeń auta na etapie transportu jest minimalne. Bardzo rzadko ale jednak zdarzają się drobne uszkodzenia aut jeszcze na placu aukcyjnym lub zagubienie kluczyków. Na szczęście są to przypadki marginalne.

Jak wygląda procedura importu?

Aby wziąć udział w licytacji musimy podpisać umowę oraz otrzymać kaucję w wysokości 10 % wstępnie określonej kwoty licytacji lecz nie mniej niż 4500 PLN. Umowę podpisujemy na pierwszy z listy wybranych przez klienta pojazdów. Przed podpisaniem umowy weryfikujemy pojazdy aby wyeliminować te potencjalnie problematyczne w naprawie lub rejestracji. Po zakupie pojazdu wysyłamy klientom formularz płatności, gdzie wskazane są dane do przelewu oraz numer kontaktowy do osoby służącej pomocą w wykonaniu przelewu do USA.

Razem z formularzem płatności wysyłamy link do naszego systemu gdzie klienci mogą śledzić postęp importu auta oraz obejrzeć zdjęcia auta z naszego placu.
Po dokonanej odprawie celnej również wysyłamy naszym klientom dane do przelewu za podatki a następie odbieramy pojazd z agencji celnej i transportujemy pod wskazany adres.

Jakie uszkodzenia są akceptowalne?

Generalnie każde aut da się naprawić i przywrócić mu pełną sprawność. Wystrzelone poduszki czy naruszone podłużnice nie muszą odstraszać bo procedury serwisowe opisują technologię ich naprawy i wymiany. Tu wszystko zależy od preferencji klientów i ich budżetu. Nie zawsze auta które z pozoru wyglądają na mocno uszkodzone są takie faktycznie. Czasami też te z – wydawałoby się -powierzchownymi uszkodzeniami mają naruszone więcej elementów niż widoczne na zdjęciach. Sugerujemy konsultację z naszymi specjalistami przy wyborze auta gdyż posiadamy duże doświadczanie w naprawach i ocenie szkód.

Jak wygląda naprawa aut?

Auta klientów naprawiamy w naszych warsztatach zlokalizowanych w podwarszawskim Radzyminie oraz Piasecznie. Oba warsztaty dysponują wykwalifikowaną kadrą, najwyższej jakości sprzętem typu ramy naprawcze, komory lakiernicze czy sprzęt do usuwania wgnieceń metodą PDR. Kwestia zakupu części jest zawsze ustalana indywidualnie i ich organizacja może leżeć po stronie warsztatu lub też klienta. Naprawiane przez nas pojazdy oddajemy z wykonanym przeglądem uprawniającym do rejestracji.

Jak wygląda rejestracja auta z USA?

Importowane przez naszą firmę pojazdy dostarczamy z kompletem dokumentów odprawy celnej które to – na życzenie klientów – tłumaczymy na język polski. Kolejnym etapem jest zapłacenie akcyzy do której to potrzebna jest opinia rzeczoznawcy. Na terenie województwa mazowieckiego współpracujemy z najlepszym specjalistą w tej dziedzinie i zachęcamy do skorzystania z jego usług. Po otrzymaniu potwierdzenia zapłaty akcyzy możemy udać się do lokalnego wydziału komunikacji celem rejestracji auta na tablice próbne. Jest to tzw. rejestracja czasowa która pozwala przejść przegląd techniczny. Z wykonanym przeglądem technicznym możemy już zarejestrować pojazd na tablice docelowe.

Jak przewidzieć ostateczną cenę auta wystawionego na aukcji?

Nie jest możliwe wskazanie dokładnej ceny, jaką osiągnie pojazd podczas licytacji. Nasi dealerzy szacują jednak cenę pojazdu na podstawie wcześniejszych, podobnych transakcji lub poprzez odjęcie od ceny nieuszkodzonego auta kosztów naprawy.

Czy wszystkie pojazdy zakupione w USA można zarejestrować w Polsce?

Aby auto z USA mogło zostać zarejestrowane w Polsce, według naszej opinii musi posiadać właściwy TITLE (akt własności).

Wszystkie auta oznaczone Salvage, MV-907 A, Rebuildable , Repairable, Rebuilt nadają się do rejestracji w USA a co za tym idzie również w Polsce.Należy unikać pojazdów, które mają następujące TITLE:

 • ACQ BILL OF SALE
 • ACQUISITION BILL OF SALE
 • ARTIFICERS LIEN TRANSFER
 • ABND/LIEN NC DLR ONLY DELAY
 • BILL OF SALE
 • BR
 • BV
 • CLEAN TITLE – NO VIN
 • CLEAN TITLE W/ UNSATIS LIEN
 • CERTYFICATE OF DESTRUCTION
 • DISMANTLER W/ UNSATISFIED LIEN
 • EXPORT BILL OF SALE
 • FOR JUNK
 • NON REPAIRABLE FLOOD
 • FOR PARTS ONLY
 • IRREPARABLE
 • MV907A WAIV-272.1
 • MV37 P.O. DISM ONLY
 • MV907A W/ BRAND WAIVE
 • MV907A W/ NO PUBLIC VIN
 • MV907A W/ UNSATISFIED LIEN
 • MV-51B / STMT OF OWNERSHIP
 • MV907A W/ MD REASSIGNMENT
 • MV35 NO TITLE-DISMANTLE/SCRAP
 • NY-MV-51
 • NON-REBUILABLE
 • NON-REPAIRABLE
 • PARTS ONLY
 • PARTS ONLY W/NY REASSIGMENT
 • REBUILDABLE KIT CAR
 • REBLT SALV W/ UNSATISFIED LIEN
 • SALVAGE THEFT – NO PUBLIC VIN

Pozostałe samochody można rejestrować bez przeszkód.

Jaki jest koszt naprawy samochodu?

Koszty naprawy różnią się w zależności od modelu i stanu auta. Według naszej opinii, przed zakupem warto przedstawić mechanikowi zdjęcia oraz parametry samochodu, aby mógł przedstawić wstępną wycenę. Nawet przy uwzględnieniu kosztów naprawy cena finalna auta zazwyczaj nadal jest znacznie niższa niż w przypadku zakupu pojazdu nieuszkodzonego.

Czy zajmujecie się naprawą sprowadzonych aut?

Specjalizujemy się w naprawie aut sprowadzonych z USA przez naszych Klientów. Posiadamy profesjonalny warsztat wyposażony w cztery stanowiska, komorę lakierniczą oraz ramę naprawczą. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Jakie są korzyści z współpracy z Usaimport.pl?

Głównym atutem naszej firmy jest ogromne doświadczenie. W odróżnieniu od wielu innych firm importowych istniejemy już kilkanaście lat i mamy na swoim koncie wiele sukcesów. Nasza firma powstała oficjalnie we wrześniu 2012 roku ale doświadczenie w imporcie pojazdów posiadamy jeszcze dłuższe gdyż wcześniej pojazdy importowaliśmy na użytek prywatny oraz dla znajomych. Przez te kilkanaście lat przywieźliśmy do Polski wiele tysięcy aut i zyskaliśmy rzeszę stałych klientów. Dokładamy wszelkich starań aby pojazdy naszych klientów zostały dokładnie zweryfikowane pod kątem historii oraz poprawności dokumentacji. Klienci cenią sobie w nas bezproblemowość, stałą pomoc na każdym etapie importu oraz późniejszej rejestracji. Mamy również szerokie kontakty w agencjach oraz urzędach celnych i wydziałach komunikacji co pozwala na bezproblemowe przejście całego procesu. Z racji dużego wolumenu sprowadzanych pojazdów możemy też naszym klientom zaoferować konkurencyjne ceny oraz szybką konsolidację kontenerów i ich wysyłkę.

Czy można importować nowe auta z USA?

Aby zarejestrować nowe auto potrzebna jest homologacja. Auta z poza rynku europejskiego – nawet mimo tego, że zostały w Europie wyprodukowane – takiej homologacji nie posiadają więc ich rejestracja nie jest możliwa. To samo dotyczy motocykli oraz quadów. Można wystąpić o dopuszczenie ale jest to skomplikowana i czasochłonna procedura.

Gdzie można obejrzeć oferty aut z USA?

Zapraszamy na naszą stronę do zakładki „licytacje” gdzie znajdziecie Państwo linki do portali aukcyjnych. Najpopularniejsze to Iaai, Coopart oraz Iaai Canada. Na życzenie klientów wysyłamy też listę portali z autami nieuszkodzonymi oraz zabytkowymi z którymi współpracujemy. Sugerujemy aby oferty domów aukcyjnych przeglądać nie na urządzeniach mobilnych lecz na desktopach gdyż tu widok jest dużo bardziej czytelny.

Co to jest Clean Title?

Clean title oznacza auto bez wpisu o uszkodzeniach. Takie auta są wyraźnie droższe niż pojazdy z wpisem salvage. Często takie sprzedawane są przez wypożyczalnie lub leasingi.

Jak można oszacować cenę auta na aukcji?

Tak naprawdę to nigdy nie można dokładnie podać ceny finalnej danego pojazdu. Bazując na wynikach archiwalnych aukcji i naszemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie oszacować widełki cenowe w jakich podobne pojazdy były sprzedawane. Czasami świetne auta kupujemy wyjątkowo tanio a innym razem auta bardzo średnie osiągają dosyć wysokie ceny. Najlepszym rozwiązaniem jest wybrać kilka interesujących pojazdów i licytować je do zakładanego budżetu. Tu wiele zależy od szczęścia.

Ile mam czasu na opłacenie auta?

Naszych klientów prosimy o uiszczenie zapłaty za auto w czasie 3 dni roboczych. Nie czekamy aż pieniądze klientów zaksięgują się na naszym koncie lecz po wysłaniu potwierdzenia zapłaty płacimy za wylicytowane auta z naszych środków co pozwala na szybki i sprawny odbiór aut z placów.

Jak przygotować się do udziału w aukcji?

W zasadzie jedynym ale istotnym krokiem jest założenie konta walutowego, z którego to wykonamy przelew za pojazd. Ważne jest aby było to konto gdzie kupimy dolary po korzystnym kursie. My korzystamy z Alior Kantor i też zachęcamy do skorzystania z tej usługi gdyż kurs wymiany walut jest to wyjątkowo korzystny.

Ile trwa procedura importu z USA i Kanady?

Procedura importu zależy od wielu czynników. Najważniejszym jest tu lokalizacja auta która determinuje wysyłkę z danego portu. Wiele zależy też od tego, czy aukcja dysponuje dokumentami na miejscu czy też musimy na nie czekać bo są w posiadaniu innego podmiotu.
Generalnie auta kupione na wschodzie lub południu Stanów Zjednoczonych docierają do Polski w czasie ok 6-9 tygodni a te z zachodu w ok 10-12 tygodni.

Szybciej też udaje się skonsolidować auta małe i sedany niż duże pojazdy typu Chrysler Pacifica czy Dodge RAM.

Jakich aut nie importować?

Generalnie z zasady nie polecamy aut po zalaniu z tytułami „flood”. Sprowadziliśmy nie jedno takie auto i w wielu przypadkach wodę widziały one tylko na myjni ale równie dobrze mogą one być potencjalnie problematyczne. Szczególnie modele wyposażone w zaawansowaną elektronikę.

Jeśli chodzi o tytuły nie pozwalające na rejestrację w Polsce to radzimy unikać aut z adnotacją typu: „junk”, „destruction”, „ parts only”, „scrap”.

Dostosowanie aut do warunków europejskich

Współpracujemy z najlepszymi specjalistami w dziedzinie konwersji pojazdów z USA. Nie straszne są nam auta typu Tesla, Maserati czy Jaguar. Na szczęście obecnie produkowane auta wymagają jedynie minimalnej ilości przeróbek. Najczęściej jest to tylko wymiana diód lamp tylnych i przeprogramowanie elektroniki.

Jak mogę znaleźć odpowiedni samochód z USA?

Najłatwiej jest skorzystać z wyszukiwarki na naszej stronie Usaimport.pl lub skontaktować się z nami, a pomożemy osobiście dokonać wyboru odpowiedniego auta ze stanów.

Jaki jest koszt sprowadzenia samochodu z USA?

Skąd pochodzą uszkodzone samochody?

Samochody uszkodzone, które są przez nas sprowadzane, pochodzą z licytacji i firm ubezpieczeniowych w USA i Kanadzie. Są kupowane zarówno u dealerów samochodowych, jak i osób prywatnych. Wszystkie auta przed wypadkiem były w doskonałym stanie i stanowią dla naszych klientów dobrą okazję do inwestycji.

Jak mogę wpłacić kaucję oraz kwotę należną za samochód?

Płatności kaucji dokonuje się za pośrednictwem przelewu na nasze konto bankowe lub gotówką w siedzibie firmy. Możliwa jest płatność w walutach: PLN, USD, EUR. Płatność za auto następuje na nasze konto w USA. Płatność za transport dokonywana jest w USA na konto polskie a koszty odprawy celnej w EUR na konto naszej agencji celnej w Niemczech.

Czy zajmujecie się naprawą sprowadzonych aut?

Specjalizujemy się w naprawie aut sprowadzonych z USA przez naszych Klientów. Posiadamy profesjonalny warsztat wyposażony w cztery stanowiska, komorę lakierniczą oraz ramę naprawczą. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.