Klasyczne samochody amerykańskie od lat 50-80 niezmiennie kuszą kierowców, kolekcjonerów i miłośników amerykańskiej motoryzacji. Przykładem jest stary zabytkowy Ford Mustang. Wyjątkowe, posiadające duszę zabytkowe auta z USA o niezwykłej historii to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników motoryzacji klasycznej. Amerykańskie samochody zabytkowe to nieoceniona klasa i piękno, którym możesz cieszyć się także w Polsce – wystarczy, że ich sprowadzenie zza oceanu powierzysz profesjonalistom.

Stare samochody amerykańskie z USA Import

Aby sprowadzić stary amerykański samochód warto zgłosić się do naszej firmy USA Import. Choć na polskich ulicach rzadko można już spotkać klasyczne samochody zabytkowe, znamy pewne miejsca, w których ciągle można znaleźć piękne, wymarzone auto w bardzo dobrym stanie technicznym.

Firma sprowadzająca auta z USA współpracuje ze sprzedawcami oferującymi starsze modele, które są przez nas dokładnie sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa, sprawności i dokumentacji. Zapewniamy więc naszym klientom maksimum satysfakcji i kompleksową obsługę obejmującą nie tylko znalezienie odpowiedniego samochodu, ale też jego zakup, sprowadzenie i załatwienie niezbędnych formalności.

Bardzo popularne są stare modele Ford Mustang, Dodge Charger, Chevrolet Corvette.

Cło i akcyza na auta klasyczne importowane z USA

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby posiadać stare samochody z USA – Stany Zjednoczone, a raczej obowiązujące tam przepisy, są bardzo łaskawe dla kupców z Europy.

Sprowadzając stare auta amerykańskie liczące sobie więcej niż 30 lat nie tylko nie interesują nas cło i akcyza, ale również płacimy o wiele niższy podatek VAT – wynosi on jedynie 7%, a nie 19%, jak w przypadku nowszych modeli.

Jeśli więc interesują nas samochody klasyczne, sprowadzenie ich z USA z może okazać się doskonałym pomysłem. W tych autach mniejszą rolę odgrywa wspomaganie kierownicy czy zużycie paliwa. Miłośnik starszych aut ceni przede wszystkim piękno i unikatowy charakter amerykańskich klasyków.

Więcej o kosztach importu pojazdów ze Stanów.

Ile trzeba czekać na sprowadzenie starego samochodu z Ameryki do Polski?

Wszystko zależy od tego, jak szybko uda nam się znaleźć oraz wylicytować odpowiedni samochód. Należy jednak przyjąć, że stare samochody z USA są sprowadzane drogą morską i sam transport trwa standardowo około 5 – 10 tygodni.

Sprowadzanie starych samochodów amerykańskich bywa więc czasochłonne, dlatego warto je zaplanować z pewnym wyprzedzeniem, aby uniknąć niespodzianek.