Import samochodów z Ameryki wciąż cieszy się dużą popularnością, choć największy popyt na ten proces minął, kiedy dolar z powrotem zyskał na wartości względem złotówki. Jednak dalej jest to opłacalna czynność, jeżeli przeprowadzimy ją z głową. Istnieje kilka szczególnych kategorii aut, które są szczególnie opłacalne przy imporcie. Jedną z nich są samochody terenowe z USA.

Czy warto sprowadzać auta terenowe z Ameryki?

Istnieje kilka szczególnie opłacalnych kategorii pojazdów, które warto sprowadzać z amerykańskiego wtórnego rynku motoryzacyjnego. Samochody terenowe z Ameryki do nich należą. Analizując rynek, zdecydowanie można powiedzieć, że największe korzyści odniesie ten importer, który postawi bowiem na auta luksusowe.

Im większa ich wartość, tym wyższy poziom oszczędności podczas importu, a także przebitka, kiedy auto znacznie zwyższy swoją wartość już na rynku europejskim. Samochody terenowe i suvy należą właśnie do takich luksusowych pojazdów, dlatego ich import może stanowić wyjątkową okazję do zrobienie korzystnego interesu.

Cło, akcyza i VAT na terenówki i suvy – załatwimy wszystkie formalności

Sprowadzając samochód z USA należy liczyć się z wieloma dodatkowymi opłatami. Jest ich naprawdę dosyć dużo, jednak mimo to, import wciąż jest opłacalny. Jednymi z najważniejszych opłat importowych jest akcyza, cło i podatek vat.

Istnieją kategorie pojazdów, które są zwolnione z tych kosztów.

Zostało powiedziane, że import terenówek jest opłacalny, czy to oznacza, że nie zapłacimy za nie tych opłat?

Niestety nie. Import terenówek i suvów jest opłacalny z racji ich luksusowego wymiaru, jednak auta te nie są zwolnione z opłat importowych. Zapłacimy zatem zarówno cło, jak i akcyzę oraz podatek vat.

Najbardziej korzystnie jest sprowadzać pojazdy do portów niemieckich, opłaty są tam bowiem niższe. Cło wyniesie nas 10% wartości pojazdu, podatek Vat to 19% wartości (za wyładunek w Polsce zapłacimy 23%), a stopień akcyzy zależny jest od pojemności silnika. Motor do wartości 2000 ccm obłożony jest akcyzą o wartości 3,1%, samochody wyposażone w mocniejszą jednostkę napędową podlegają pod akcyzę stopnia 18,6% wartości pojazdu.

W przypadku terenówek trzeba liczyć się z większą opłatą, ze względu na dysponowanie mocnymi silnikami.

Kupimy i przetransportujemy samochód terenowy z USA do Polski

Import pojazdów zza wielkiej wody wymaga przeprowadzenia wielu czynności, z których pierwsze zaczynają się już w Stanach Zjednoczonych. To przede wszystkim procesy związane z kupnem sprawdzonego auta, zorganizowaniem transportu (z miejsca postoju do portu w USA, załadunek, transport morski, wyładunek w porcie europejskim, przewóz do Polski) oraz zorganizowaniem wszystkich formalności związanych z dokumentami.

Wszystko to składa się na wieloetapową i skomplikowaną logistykę, której większość indywidualnych importerów nie podoła.

To dlatego warto skorzystać z pomocy naszej firmy USA Import.

Zajmiemy się kupnem i transportem auta w Państwa imieniu od początku do końca. Pomożemy znaleźć i dokonać oględzin auta, weryfikując jego stan, weźmiemy udział w licytacji oraz zamówimy transport i wypełnimy wszystkie formularze i wnioski.