Amerykańskie marki samochodów, które importujemy do Polski

Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto sprowadzić samochód z USA. Są nimi niewątpliwie okazyjna cena (w przypadku określonych modeli), wyjątkowość, mocny silnik i “to coś”, co każe nam sprowadzać samochód z sąsiedniego kontynentu. W poniższym artykule sprawdzimy, które z modeli samochodów łączą w sobie te wszystkie cechy, czyli – mówiąc inaczej – są najchętniej importowane do Polski.

Samochody luksusowe – opłacalność, czy ekstrawagancja?

Czy warto sprowadzać samochód luksusowy ze Stanów? Tak, ponieważ – wbrew obiegowym opiniom – im bardziej luksusowe auto, tym więcej można na nim w naszym kraju zaoszczędzić.

Wśród najpopularniejszych marek luksusowych aut importowych z USA, znajdują się:

Dlaczego akurat je sprowadzamy? Przede wszystkim dlatego, że to właśnie te marki oferują nam największy wybór luksusowych modeli. Jednym z nich jest Cadillac Escalade, który – jak przystało na prawdziwe “amerykańskie auto” – jest faktycznym olbrzymem. Jego długość to aż 5.7 metra. Zainstalowany w nim silnik posiada (w wersji standardowej) moc przekraczającą 420 KM. Podobnie jest zresztą z Chevroletem Suburbanem, którego wymiary są równie imponujące co w modelu Escalade, ale za to posiada słabszy silnik (360 KM).

Kupimy i przetransportujemy Twoje auto z USA i Kanady
Przejdź do kontaktu i już teraz zamów import samochodu.

Samochody sportowe – dawka adrenaliny i mocnych wrażeń

Nieco mniejszą popularnością wśród polskich Klientów cieszą się typowe samochody sportowe z USA, które łączą w sobie ciekawy design (zwykle o dość drapieżnym charakterze) i bardzo dobre osiągi silnika. Najpopularniejszą “sportówką” rodem z USA nadal pozostaje Ford Mustang, którego silnik może poszczycić się od 210 do nawet 540 koni mechanicznych mocy.

Na drugim miejscu jest uwielbiany przez wszystkich miłośników Need for Speed Chevrolet Camaro. Jego silnik to aż 320-335 KM mocy, co w połączeniu z dość miękkim zawieszeniem, przedkłada się na doskonałą kulturę i wygodę jazdy. Pewną alternatywą dla tego pojazdu jest Nissan 370Z, cieszący się podobnymi właściwościami jezdnymi.

Klasyka – coś dla koneserów i pasjonatów oszczędzania

Najpopularniejsze marki aut z USA to nie tylko “sportówki” lub auta luksusowe, ale też pojazdy klasyczne, które powstawały w latach 60 i 70, a dziś mają olbrzymią wartość kolekcjonerską. Ich sprowadzenie wiąże się też z pewnymi oszczędnościami, ponieważ – zgodnie z literą prawa – zabytkowe pojazdy są zwolnione z opłaty celnej i akcyzy.

Do najpopularniejszych “klasyków” należą:

Najwięcej sprowadza się klasycznych Mustangów, Camaro, Mercedesy SL, Volvo 1800, stare BMW.

Sprawdź ofertę: samochody zabytkowe z USA.

Jak kupować – samemu czy z pośrednikiem?

Oczywiście wymienione powyżej modele samochodów rodem z USA, to tylko garstka pojazdów, sprowadzanych zza oceanu. Niemniej, to one cieszą się największą popularnością, gdyż są najbardziej wyrazistymi przedstawicielami swoich marek. Z drugiej strony, kupując takie modele nietrudno o – mówiąc delikatnie – wpadkę. Większość potencjalnych, polskich nabywców nie zna reguł i mechanizmów panujących na amerykańskich giełdach, co niewątpliwie wykorzystują różni oszuści.

Dlatego sprowadzanie takich aut we własnym zakresie nie jest dobrym przedsięwzięciem. Lepiej skorzystać z usług podmiotów, które posiadają w tej materii stosowne doświadczenie. Rola klienta ogranicza się tu wyłącznie do określenia marki, którą jest on zainteresowany i przedziału cenowego. Resztę formalności realizuje podmiot, który zajmuje się procesem sprowadzania auta.

usa import

Podsumowując, najpopularniejsze marki aut z USA to przede wszystkim pojazdy oryginalne, których na próżno można szukać na europejskim rynku. Co ciekawe, niektóre z nich mogą być bardzo opłacalną inwestycją, gdyż ich cena wśród tutejszych kolekcjonerów jest znacznie wyższa, niż na rodzimym, amerykańskim rynku.

4.4/5 - (7 votes)

KONTAKT Z NAMI

Zapraszamy Państwa do kontaktu:

Tel. 514 000 333 Marcin (licytacje, import, procedury celne)
Tel. 514 000 444 Konrad (licytacje, import)
Tel. 514 000 555 Jakub (licytacje, import)
Tel. 515 000 333 Daria (faktury, przelewy do USA)
Tel. 511 990 309 Adrian (naprawy pojazdów)

Mail: biuro@usaimport.pl
Przed przyjazdem prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu umówienia spotkania.

Adres:
Usaimport.pl
ul. Elektronowa 2 lok. 113
03-219 Warszawa

 

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek 8:00 – 18:00
Sobota 11:00 – 14:00

 

Dane rejestrowe:
Usaimport.pl
ul. Góralska 3 /46, 01-112 Warszawa
NIP 1251617968

© 2018 Wszystkie Prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Warszawa