Copart – sprowadzaj bezpiecznie auta z USA

Zakup samochodu za tzw. wielką wodą zdobywa coraz większą popularność. Proces ten zachęca możliwością zdobycia wyjątkowego, rzadkiego pojazdu w atrakcyjnej cenie. Jest to możliwe dzięki dobrej sytuacji ekonomicznej panującej w USA. Kilkuletnie samochody wymieniane są tam na nowe, a po czym wystawiane są na sprzedaż w niewielkich cenach.

Mimo licznych opłat importowych, jakie należy ponieść przy sprowadzaniu samochodu z Ameryki, proces ten wciąż jest opłacalny. Ważne jednak, by wyszukiwać oferty auta jedynie na sprawdzonych i bezpiecznych portalach aukcyjnych. Auta z USA Copart to gwarancja sprowadzenia pojazdu, którego stan techniczny będzie odpowiadał treści ogłoszenia.

Czy import z USA jest korzystny?

Wiele osób ze sceptycyzmem podchodzi do kwestii opłacalności importu samochodów z USA. Olbrzymia odległość, która wyklucza możliwość dokonania oględzin pojazdu, wieloetapowy proces transportu i liczne opłaty importowe, wydają się zaniżać korzyści płynące ze sprowadzania auta właśnie z tej lokalizacji. Tymczasem, zdecydowanie warto interesować się tym procesem.

Mimo tych wszystkich wymienionych aspektów, import auta z USA wciąż może być nawet nie tylko opłacalny, ale wręcz interesem życia. Skąd wynika ta korzyść? To przede wszystkim bardzo dobre warunki materialne. Sytuacja ekonomiczna przeciętnego Amerykanina jest o wiele lepsza, niż przeciętnego Europejczyka. Wpływa to na fakt, że mieszkańcy USA rzadko, kiedy podejmują się napraw swoich aut.

Nawet stosunkowo drobne usterki czy uszkodzenia bywają sygnałem do zakupu nowego samochodu i wystawienie na sprzedaż poprzedniego (kilkuletniego). Chęć szybkiego pozbycia się pojazdu, przekłada się z kolei na niskie ceny cechujące amerykański wtórny rynek motoryzacyjny. To właśnie z tego powodu, import samochodów do Europy z USA może być bardzo opłacalny. To możliwość nabycia dobrego samochodu w wyjątkowo korzystnej cenie.

Kupimy i przetransportujemy Twoje auto z USA i Kanady
Przejdź do kontaktu i już teraz zamów import samochodu.

Kupić kota w worku?

Zakup samochodu z Ameryki wielu osobom wydaje się zbyt dużym ryzykiem. Złe doświadczenia z nieuczciwymi sprzedawcami na rodzimym rynku jak fałszowanie przebiegów licznika, zakłamywanie realnego stanu technicznego pojazdu i jednocześnie brak możliwości dokonania oględzin auta nabywanego w USA, sprawia wrażenie kupowania tzw. „kota w worku”. I rzeczywiście trochę tak jest.

Zamiar pozyskania luksusowego samochodu wiąże się z poważną inwestycją. Nie jest tajemnicą, że przeznaczenie pokaźnej kwoty wiąże się z chęcią uniknięcia straty finansów. A przecież trzeba zaznaczyć, że tak jak na europejskich rynkach wtórnych, tak i na amerykańskich mogą pojawić się oszuści, którzy handlują wrakami opisanymi jako pełnosprawne samochody.

Nie znaczy to jednak, że należy rezygnować z całego procesu. Po prostu, trzeba go przeprowadzić z głową. Co to oznacza? Przede wszystkim, krok pierwszy związany z zakupem samochodu, czyli wynalezienie odpowiedniej oferty, powinien być wykonywany jedynie w sprawdzonych miejscach, które gwarantują bezpieczne przeprowadzenie transakcji. Istnieją zaufane portale aukcyjne, które współpracują jedynie z uczciwymi dealerami, których oferty zostały nieraz sprawdzone. Nie musisz zatem kupować kota w worku. Auta z USA Copart to bezpieczny zakup.

Copart – co to takiego?

Copart to jeden z największych i zarazem najbardziej uznanych portali aukcyjnych w USA, które koncentrują się wokół motoryzacji. Serwis grupuje ogłoszenia dotyczące samochodów ciężarowych, osobowych i motocykli. Mogą na nim dokonywać zakupu zarówno osoby fizyczne, jak i firmy, np. komisy samochodowe.

Co najważniejsze, Copart jest bardzo bezpiecznym portalem. Właściciele współpracują jedynie ze sprawdzonymi dealerami, którzy nie zostali nakryci na próbie oszustwa. Stan techniczny wystawianych samochodów jest zgodny z treścią ogłoszenia. Jeżeli zamierzamy zatem znaleźć dobrą okazję na zakup wyjątkowego samochodu, warto postawić na poszukiwanie oferty właśnie na Copart.

Doświadczenie

Copart to przede wszystkim wieloletnie doświadczenie, które gwarantuje jakość. Oznacza to, że portal aukcyjny budował siatkę profesjonalnych i sprawdzonych kontaktów przez lata, co dzisiaj zapewnia możliwość dokonywania bezpiecznych zakupów nawet na odległość. O początkach przedsiębiorstwa można mówić w roku 1982.

Firma współpracuje zarówno z prywatnymi sprzedawcami, jak i komisami, licencjonowanymi dealerami, ale także towarzystwami ubezpieczeniowymi. Na portalu możemy znaleźć zarówno oferty dotyczące aut sprawnych, jak i uszkodzonych oraz powypadkowych, które bardzo często wystawiają właśnie przedstawiciele firm ubezpieczeniowych.

Dla kogo przewidziany jest portal?

Zostało już powiedziane, że na portalu motoryzacyjnym Copart mogą brać udział w licytacjach zarówno osoby prywatne, jak firmy. Wymaganiem jest osiągnięcie pełnoletności. Żeby móc rozpocząć licytację, należy na początku zarejestrować konto. Krok ten jest całkowicie bezpłatny. Następnie, w ciągu siedmiu dni od założenia konta, należy przynajmniej raz dokonać zalogowania, w przeciwnym razie ważność konta zostanie utracona.

Kolejnym krokiem jest uwierzytelnienie swojej tożsamości. W tym celu, należy przesłać aktualny dokument wydany przez władze państwowe, najlepiej dowód osobisty. Oczywiście, mowa tu o skanie. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą, będą musieli dosłać także kilka innych dokumentów. Wśród nich znajduje się potwierdzenie prowadzenia działalności, identyfikator podatkowy, wielostanowy formularz podatkowy oraz formularz affidavit.

Podsumowanie

Zakup samochodu na wtórnym rynku motoryzacyjnym w USA może być bardzo korzystny, mimo wielu dodatkowych opłat. Proces ten jednak może stanowić pewne ryzyko związane z brakiem możliwości dokonania oględzin pojazdu i oszacowania jego realnego stanu technicznego. Z tego powodu, warto wyszukiwać oferty jedynie na sprawdzonych i zaufanych portalach aukcyjnych jak Copart.

Serwisy takie współpracują jedynie z rzetelnymi i uczciwymi sprzedawcami, co stanowi gwarancję, że nie sprowadzimy do Polski wraku. Zdecydowanie, najbardziej korzystną opcją jest skorzystanie z pomocy doświadczonej i profesjonalnej firmy, która świadczy usługi pośrednictwa w imporcie samochodów z USA.

Specjaliści pracujący w takich firmach posiadają siatkę kontaktów, mają możliwości sprawdzenia auta oraz załatwią za nas wszystkie potrzebne formalności.


KONTAKT Z NAMI

Zapraszamy Państwa do kontaktu:

Tel. 514 000 333 Marcin (licytacje, import, procedury celne)
Tel. 514 000 444 Konrad (licytacje, import)
Tel. 514 000 555 Daria (faktury, przelewy do USA)
Mail: biuro@usaimport.pl
Przed przyjazdem prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu umówienia spotkania.

Adres:
Usaimport.pl
ul. Elektronowa 2 lok. 236
03-219 Warszawa

 

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek 8:00 – 18:00
Sobota 11:00 – 14:00

 

Dane rejestrowe:
Usaimport.pl
ul. Góralska 3 /46, 01-112 Warszawa
NIP 1251617968

© 2018 Wszystkie Prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Warszawa