Motoryzacyjne portale aukcyjne w USA, którym należy ufać

Wśród wielu miłośników motoryzacji toczą się dyskusje dotyczące opłacalności sprowadzania samochodów z USA. Czy rzeczywiście jest to dobre posunięcie? Czy jest to szansa na zdobycie dobrego pojazdu i jeszcze przy tym oszczędzenie? Oczywiście, że tak. Należy jednak spełnić kilka warunków, które zagwarantują pomyślność procesu. Kluczowym wydaje się wybór portalu aukcyjnego, na którym warto szukać pojazdu. Sprawdźmy motoryzacyjne portale aukcyjne w USA, które warto przeglądać.

Wybieraj rozsądnie

Import pojazdu z USA może być bardzo opłacalny. To zarówno możliwość nabycia samochodu wyjątkowego, rzadkiego na europejskich drogach, jak również poczynienia oszczędności. Szczególnie korzystne jest sprowadzanie niektórych typów aut, jak np. pojazdy luksusowe, zabytkowe czy powypadkowe. Trzeba jednak pamiętać, że zakup samochodu na odległość, bez możliwość przeprowadzenia szczegółowej diagnozy stanu technicznego pojazdu, może być bardzo ryzykowny.

Z tego powodu warto postawić na pomoc pośrednika lub zachować szczególną ostrożność. Rozsądny wybór pojazdu to najważniejszy element, który wpływa na opłacalność inwestycji.

Na wstępie, należy z pełną świadomością odrzucić prywatne ogłoszenia samochodowe USA.

Dlaczego? Łatwo trafić na nich na oszusta, który całkowicie zafałszuje realny stan techniczny samochodu. Nie mając możliwości dokonania oględzin auta, zakup z prywatnego ogłoszenia stanowi bardzo ryzykowne posunięcie, a nie chcemy przecież otrzymać “superokazji” w postaci wraku, który nadaje się jedynie na złom.

Szukajmy interesujących nas pojazdów jedynie w miejscach, które cieszą się dobrą opinią i słyną z uczciwości. Na rynku znajdziemy portale aukcyjne USA, które stanowią w pełni zaufane strony. Współpracują one jedynie ze sprawdzonymi dealerami, którzy nie fałszują treści swoich ogłoszeń, co stwarza gwarancję, że zakupiony samochód będzie dokładnie w takim stanie, jaki nam przedstawiono.

Samochód uszkodzony

Dobrą okazją mogą być samochody uszkodzone z USA. Amerykańskie realia ekonomiczne są o wiele lepsze, niż te, które panują w Europie. Przeciętny mieszkaniec USA nie naprawia swojego samochodu, po prostu może sobie pozwolić na zakup nowego. Pojazdy takie często wystawiane są na sprzedaż po naprawdę wyjątkowych cenach, a ich remont w Polsce okazuje się stosunkowo niedrogi.

Właśnie ten czynnik pozwala poczynić znaczne oszczędności na imporcie powypadkowego czy uszkodzonego auta z USA. W takim przypadku, okazji można szukać przeglądając nie tylko amerykańskie strony motoryzacyjne, sprawdzone portale aukcyjne, ale także witryny firm ubezpieczeniowych, które sprzedają takie pojazdy w naprawdę niskich cenach.

Portale internetowe w USA

Ustaliliśmy już, że wyszukiwanie auta z USA powinno odbywać się jedynie na sprawdzonych i zaufanych portalach aukcyjnych. Stanowią one gwarancję korzystnego importu, którego nie będziemy żałować, a nasze pieniądze nie okażą się stracone.

Co wpływa na bezpieczny zakup przez takie strony?

Właściciele największych i najlepszych portali aukcyjnych dbają o swoją renomę. Współpracują oni jedynie ze sprawdzonymi i uczciwymi sprzedawcami. Bardzo często, rozpoczęciu współpracy towarzyszy dokładne sprawdzenie kontrahenta, które polega na oszacowaniu zgodności treści ogłoszenia z realnym stanem technicznym pojazdu.

Ujawnienie nieścisłości czy próby oszustwa często kończy się wykluczeniem danego sprzedawcy z grona współpracowników portalu. To właśnie z tego powodu, pewne amerykańskie strony internetowe z autami stanowią bezpieczny zakup.

Aukcje samochodowe w USA – na jakich portalach warto szukać?

IAAI

IAAI to chyba najbardziej znany portal aukcyjny z autami w USA. Za jego pośrednictwem możemy dokonać zakupu pojazdów ciężarowych, motocykli i osobówek. Sprzedawcy wystawiają zarówno pojazdy w pełni sprawne, jak i uszkodzone czy powypadkowe. Jedno jednak jest pewne. Auta uszkodzone są rzetelnie i uczciwie opisane, dzięki czemu potencjalny ich nabywca otrzymuje informacje, jakich napraw będzie musiał dokonać i ile mniej więcej będzie musiał przeznaczyć pieniędzy na ten proces. Portal przeznaczony jest dla klientów prywatnych, jak i firm będących np. salonami dealerskimi lub komisami.

Copart

Drugi, bardzo znany portal aukcyjny USA, który gwarantuje bezpieczny zakup i uczciwy opis ogłoszenia, to Copart. Na tym serwisie aukcyjnym również znajdziemy oferty dotyczące sprzedaży samochodów ciężarowych, osobowych i motocykli. Podobnie jak w przypadku IAAI, Copart także oferuje możliwość nabycia auta nadającego się do jazdy, jak również pojazdu uszkodzonego.

Pomoc w imporcie

Sprowadzenie samochodu z USA to proces złożony. Wymaga on aktywności na kilku polach, co często przerasta osoby początkujące. Nie wystarczy bowiem wygrać aukcję i wykonać należny przelew. Import samochodu z Ameryki to wiele formalności, jakich należy dopełnić. Przede wszystkim jest to organizacja kilkuetapowego transportu, który uwzględnia przewóz zakupionego pojazdy do portu, transport drogą morską oraz przewiezienie do miejsca docelowego z portu w Europie.

To także konieczność wypełnienia formalności i uiszczenia opłat importowych, do których należy wliczyć: cło, akcyzę czy podatek vat. Trzeba także zadbać o obieg dokumentacji. We wszystkich tych czynnościach pomaga profesjonalna firma pośrednicząca, z której usług warto skorzystać. Gwarantuje ona wybór odpowiedniego pojazdu w stanie zgodnym z opisem oraz wykonanie wszystkich niezbędnych czynności. Warto jednak współpracować jedynie z doświadczonymi profesjonalistami. Szczegóły współpracy można poznać pod adresem https://usaimport.pl/.

Tytułem podsumowania

Zakup samochodu w USA może przynieś duże korzyści. Jednak jak każda transakcja dokonywana na odległość, wiążę się z pewnym ryzykiem, które wynika z braku możliwości obejrzenia kupowanego towaru. W tym celu warto korzystać jedynie ze sprawdzonych portali aukcyjnych, a najlepiej zlecić wykonanie całej operacji profesjonalnej firmie pośredniczącej.

Zyskamy wtedy gwarancję wyboru samochodu według naszych wytycznych, którego stan techniczny będzie odpowiadał treści ogłoszenia. To także szybkie i sprawne załatwienie wszelkich formalności związanych z transportem i licznymi opłatami.